Men dosd MMC terefenden işle temin olmşdm 03 11 2024 cü ilde xeberim olmadan işime xitam verelib nece berpa ede bilerem işimi zehmet olmasa kömeklik edin
2. İlham 21 Fevral 2025
Salam. Mən İsmayıllı rayon sakini 1-ci dərəcəli Əlil İlham Kamil oğlu Dadaşov. 2013 cü ildən İsmayıllı rayon Heydər Əliyev adına Mədəniyyət Mərkəzində Niyal İnstrumental Ansamblının Sintizator alətində oturaq vəziyyətdə müşayiətçi vəzifəsində işləyirdim. 2025 ci ilin Yanvar ayının 6-sı məni Dağlıq Şirvan Regional idarəsindən heç bir rəsmi xəbərdarlıq olmadan işdən azad edərək işimə xitam verdilər. Ölkə başçısı cənab prezidentim İlham Əliyev cənabları qanunda imzalayıb və təsdiq edib ki Əlilliyi olan vətəndaşlar işləmək üçün müraciət edərlərsə və biləndəki şəxsin Əliliyi var və işə götürməkdən boyun qaçırır həmin hüquqi şəxs qanun çərçivəsində cəza tədbirləri görüləcək. Amma bunlar isə məni işləyə işləyə, işdən azad edərək işimə xitam verdilər. Artıq bunun üçün dövlət başçısına və k Dövlət Əmək Müfəttişliyinə bu haqda ətraflı öz şikayətimidə bildirmişəm. Əlaqə üçün telefon nömrəm 0557255551.